Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
'Mahkeme hukuksuzluğu tescilledi'

'Mahkeme hukuksuzluğu tescilledi'

Çanakkale'nin Biga İlçesi'ne bağlı Karabiga Beldesi’nde Antik Priapos Kenti’nin yanında yapımına başlanan termik santral için, çevreciler ve şirket arasında Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) mücadelesinde mahkemeden önemli bir karar daha çıktı.
> Devamı
Mülteci - Der Basın Açıklaması

Mülteci - Der Basın Açıklaması

Önümüzdeki pazar günü gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi basında ve sosyal medyada Suriyeli mültecilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına kabul edildiği, maaş hibe edildiği, Türk vatandaşlarından daha geniş hak ve sosyal yardımlardan faydalandıkları ve yerel ve genel seçimlerde oy kullanacakları yönünde asılsız ve hiçbir resmi veri ve bilgiye dayanmayan haberler çıkmakta, ülkemize sığınan ve yerinden yurdundan edilen bu kişiler ile Türk vatandaşları arasında kin ve nefret duvarları örülmektedir. 
> Devamı
1 2

STGM'den Duyurular

STÖ'ler İçin Sosyal Medya Eğitim Programı

Güncelleme Tarihi 24.10.2013

Sosyal Medya Eğitim programı; 2 günlük bir eğitim programıdır. Eğitim programında amaç STÖ temsilcileri üzerinden örgütlerin güçlendirilmesidir. Eğitimler belli aralıklarla kısa süreli olarak ilana çıkar ve gerçekleştirilir. İlan hak temelli çalışan sivil toplum örgütü temsilcilerinin başvurularına açıktır. Programa bir örgütü temsilen iki kişinin katılması gerekmektedir.

» Haberin Devamı

Ayrımcılıkla Mücadele İçin Kısa Film Eğitim Programı

Güncelleme Tarihi 24.10.2013

Ayrımcılıkla Mücadele için Kısa Film Eğitim Programı; 3 günlük eğitim, ödev ve 2 günlük çalışma ziyaretinden oluşmaktadır. Eğitimler belli aralıklarla kısa süreli olarak ilana çıkar ve gerçekleştirilir. İlan hak temelli çalışan sivil toplum örgütü temsilcilerinin başvurularına açıktır. Eğitime her örgütü temsilen üç katılımcının katılması gerekmektedir. Eğitim programında amaç STÖ temsilcileri üzerinden örgütlerin güçlendirilmesidir.

» Haberin Devamı

İhtiyaç Temelli Eğitimler

Güncelleme Tarihi 24.10.2013

STGM, yerel STÖ’lerin farklılaşan eğitim ihtiyaçlarına etkin bir şekilde cevap verebilmek amacıyla İhtiyaç Temelli Eğitim destekleri vermektedir. İhtiyaç Temelli Eğitimleri diğer eğitim çalışmalarından ayıran temel özellik eğitim içeriklerine ve tarihlerine STÖ’ler ile birlikte karar veriyor olmamız. Özgün ihtiyaçlarınız için bu destekten yararlanabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Yerinde Kurumsal Destekler

Güncelleme Tarihi 29.01.2014

STGM, STÖ’lerin kurumsallaşma hedefleri doğrultusunda, bire bir, yüz-yüze çalışmalardan oluşan Yerinde Kurumsal Destekler veriyor. Yerinde Kurumsal Destek çalışmaları kapsamında, öncelikle STGM ekibi olarak sizinle birlikte örgütsel ihtiyaçlarınızı belirliyoruz. Ardından birlikte bir eylem planı hazırlıyor ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda çalışmalara başlıyoruz. Yerinde Kurumsal Desteklere, stratejik planlamadan, bütçe yönetimine, iletişim stratejisi oluşturulmasından, kampanya planlamasına kadar farklı alanlarda başvuru yapabilirsiniz.

» Haberin Devamı

STGM XI. Danışma Kurulu Toplantısı' nın Raporu Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 24.10.2013

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin 24-25 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen “Barış Süreci’nde Sivil Toplum Örgütleri’nin Rolü” konulu XI. Danışma Kurulu Toplantısı'nın raporu yayımlandı.

 

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Nisan 2014 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
 123456
78910111213
1415161718
19
20
21222324252627
282930    
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.