STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Mülteci - Der Basın Açıklaması

Mülteci - Der Basın Açıklaması

Önümüzdeki pazar günü gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi basında ve sosyal medyada Suriyeli mültecilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına kabul edildiği, maaş hibe edildiği, Türk vatandaşlarından daha geniş hak ve sosyal yardımlardan faydalandıkları ve yerel ve genel seçimlerde oy kullanacakları yönünde asılsız ve hiçbir resmi veri ve bilgiye dayanmayan haberler çıkmakta, ülkemize sığınan ve yerinden yurdundan edilen bu kişiler ile Türk vatandaşları arasında kin ve nefret duvarları örülmektedir. 
> Devamı
'Mahkeme hukuksuzluğu tescilledi'

'Mahkeme hukuksuzluğu tescilledi'

Çanakkale'nin Biga İlçesi'ne bağlı Karabiga Beldesi’nde Antik Priapos Kenti’nin yanında yapımına başlanan termik santral için, çevreciler ve şirket arasında Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) mücadelesinde mahkemeden önemli bir karar daha çıktı.
> Devamı
1 2

STGM'den Duyurular

STGM YDM Destekleri Sona Erdi

Güncelleme Tarihi 01.07.2014

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin Yerel Destek Merkezleri aracılığıyla sürdürdüğü destekler Sivil Toplum-Kamu İşbirliği projesinin ikinci yılıyla beraber sona erdi. Sivil toplum örgütlerine STGM'den merkez ofisinden destek vermeye devam ediyoruz.

» Haberin Devamı

STÖ'ler İçin Sosyal Medya Eğitim Programı

Güncelleme Tarihi 24.10.2013

Sosyal Medya Eğitim programı; 2 günlük bir eğitim programıdır. Eğitim programında amaç STÖ temsilcileri üzerinden örgütlerin güçlendirilmesidir. Eğitimler belli aralıklarla kısa süreli olarak ilana çıkar ve gerçekleştirilir. İlan hak temelli çalışan sivil toplum örgütü temsilcilerinin başvurularına açıktır. Programa bir örgütü temsilen iki kişinin katılması gerekmektedir.

» Haberin Devamı

Ayrımcılıkla Mücadele İçin Kısa Film Eğitim Programı

Güncelleme Tarihi 24.10.2013

Ayrımcılıkla Mücadele için Kısa Film Eğitim Programı; 3 günlük eğitim, ödev ve 2 günlük çalışma ziyaretinden oluşmaktadır. Eğitimler belli aralıklarla kısa süreli olarak ilana çıkar ve gerçekleştirilir. İlan hak temelli çalışan sivil toplum örgütü temsilcilerinin başvurularına açıktır. Eğitime her örgütü temsilen üç katılımcının katılması gerekmektedir. Eğitim programında amaç STÖ temsilcileri üzerinden örgütlerin güçlendirilmesidir.

» Haberin Devamı

STGM XI. Danışma Kurulu Toplantısı' nın Raporu Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 24.10.2013

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin 24-25 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen “Barış Süreci’nde Sivil Toplum Örgütleri’nin Rolü” konulu XI. Danışma Kurulu Toplantısı'nın raporu yayımlandı.

 

» Haberin Devamı

Kampanyalarınızı destekliyoruz

Güncelleme Tarihi 24.10.2013

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) olarak toplumsal cinsiyet, ekoloji, çocuk, engelli hakları, insan hakları, kültürel haklar ve gençlik alanında uygulanan

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Temmuz 2016 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526
27
28293031
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.